Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /data/web/virtuals/97432/virtual/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287

Výrobní program

Septiky a zemní filtry

Septiky

Pro čištění splaškových odpadních vod z  rekreačních objektů lze použít  septiky se zemními filtry. Septik s filtrem lze použít i pro malé penziony s nepravidelným obsazením a rodinné domky. Pro rodinný dům je však obvykle výhodnější čistírna SBR3 nebo SBR5.

Vyčištěnou vodu z čistírny nebo filtru je možné vypouštět do vodoteče nebo zasakovat.

K vypouštění vod nebo zasakování je nutné povolení referátu životního prostředí.

Pro rodinné domky pro jednu rodinu vyhovují naše domovní čistírny HC-SBR5, nebo septiky HC-S5 a zemní filtry HC-ZF5, pro rekreační objekty obyčejně postačují septiky HC-S3 a zemní filtry HC-ZF3.

Septiky se zemními filtry se dobře hodí k nepravidelně využívaným objektům, jako jsou rekreační chaty. Septiky se osazují na betonovou základovou desku. Septiky se zemními filtry nepotřebují žádnou elektrickou energii a mají malé nároky na obsluhu. (Septiky je třeba jednou za rok nechat vyvézt). Nevýhodou, kterou mají septiky se zemními filtry proti čistírnám odpadních vod, je velký rozdíl výšek mezi nátokem a odtokem z filtru (1,1m), větší nároky na plochu a větší náklady na stavební osazení.

Prospekt si můžete stáhnout zde.

Zemní filtr

Zemní filtr se zařazuje za septik. Slouží jako druhý stupeň čištění odpadních splaškových vod malých izolovaných zdrojů znečištění, jako jsou rekreační objekty nebo chatky v zahrádkářských koloniích. Lze jej použít i pro malé penziony s nepravidelným obsazením a rodinné domky. Pro rodinný dům je však obvykle výhodnější čistírna SBR3 nebo SBR5. Biologické znečištění, které projde prvním stupněm čištění (septikem), ve filtru rozkládají organismy, které žijí ve filtrační pískové vrstvě. Pro odpovědi na nejčastější dotazy klikněte sem.

Prospekt si můžete stáhnout zde.